Jak pozbyć się łupieżu? Szampon przeciwłupieżowy Pirolam + Emulsja przeciwłupieżowa do skóry głowy Zoxiderm
Pojawia się nagle, szybko się nasila, spędza sen z powiek, wygląda nieestetycznie i ciężko się go skutecznie pozbyć. Tak w dużym skrócie można opisać łupież, który pewnie dotknął niejedną z Was. Jak się pozbyć łupieżu? Pokażę Wam dzisiaj moją tajną broń od lat, która szybko i skutecznie rozprawia się z łupieżem :). Szampon przeciwłupiezowy Pirolam oraz emulsja do skóry głowy Zoxiderm :).
Jak pozbyć się łupieżu? Szampon przeciwłupieżowy Pirolam + Emulsja przeciwłupieżowa do skóry głowy Zoxiderm
Łupież może w zasadzie dotknąć każdą z nas w najmniej oczekiwanym momencie, choć teoretycznie, to Panowie częściej się z nim zmagają. Mój narzeczony okresowo, co jakiś czas zmaga się z łupieżem i to właśnie dzięki niemu poznałam ten zestaw :). Sięgam po niego rzadko, nie mam problemu z powracającym łupieżem, ale nawet jak pojawia się okazyjnie, to nie mogę na niego patrzeć. Wtedy sięgam po zestaw Pirolam oraz Zoxiderm i po sprawie :).
Łupież nie ma jakiegoś konkretnego podłoża. Czynników, które mogą go powodować, jest wiele i u jednych będą to uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne oraz immunologiczne, u innych natomiast zakażenie drożdżakowe grzybem bądź zaburzony proces odnowy naskórka czy zaburzenia gruczołów łojowych. Tak naprawdę możemy się nabawić łupieżu z bardzo przyziemnych powodów:
❤ nadmierne stosowanie nieodpowiednich kosmetyków stylizujących włosy
❤ częste noszenie nakrycia głowy
❤ Stres, dieta, alkohol, zanieczyszczenia
❤ Niewłaściwe wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosy np. zbyt rzadkie, źle spłukane kosmetyki do włosów, woda o złych parametrach fizykochemicznych itd.
Łatwo się go nabawić, trudniej pozbyć, a czym jest łupież?
❤ Łupież zwykły - wystepuje głównie owłosioną skórę głowy. Ma postać drobnych łusek o pudrowej konsystencji
❤ Łupież tłusty - poznamy go po tłustych, żółtych łusek, może się gromadzić i nadbudowywać, tworzyć strupy. Objawia się zapaleniem skóry oraz wypadaniem włosów.
Szampon przeciwłupieżowy Pirolam - opis oraz skład
Pirolam szampon to specjalistyczny kosmetyk apteczny zawierający cyklopiroksolaminę – substancję o udokumentowanym działaniu przeciwłupieżowym. Badania dermatologiczne wykazały*, że Pirolam szampon szybko i skutecznie likwiduje przyczyny i objawy łupieżu. Posiada optymalne właściwości myjące i pielęgnujące oraz pH starannie dobrane do potrzeb włosów i skóry głowy. Dodatkowo zawiera w swoim składzie substancje odżywcze i pielęgnujące takie jak: proteiny pszenicy, kompleks witamin A+E, gliceryna, Polyqaternium-7 oraz Lamesoft® PO 65, które poprawiają kondycję włosów i skóry głowy.
Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Cocoamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Laureth-2,pentylene Glycol, Ciclopiroź Olamine, Coco- Glucoside, Glyceryl Oleate, Polyquaternium-7,peg-150 Distearate, Propylene Glycol, Parfum Liviano 21581, Hydrolyzed Wheat Protein, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Climbazole, Ciric Acid, Tocopheryl Acetate,Retinyl Palmitate, Aqua
❤ Cyklopiroksolamina – substancja o udokumentowanym działaniu przeciwłupieżowym
❤ Proteiny pszenicy – odżywiają włosy i nadają im połysk
❤ Kompleks witamin A i E – sprawia, że włosy stają się elastyczne i jedwabiste
❤ Gliceryna – uelastycznia i nawilża włosy oraz skórę głowy
❤ Lamesoft PO 65 – poprawia wilgotność skóry głowy, wygładza ją i uelastycznia. Jednocześnie dostarcza skórze głowy nawilżających lipidów, ułatwia jej regenerację
❤ Gliceryna – uelastycznia i nawilża włosy oraz skórę głowy
❤ Polyquaternium-7 – uelastycznia i nawilża włosy oraz skórę głowy. W widoczny sposób poprawia kondycję włosów i ułatwia ich rozczesywanie.
Emulsja przeciwłupieżowa do skóry głowy Zoxiderm 150
Składniki Zoxiderm 150 emulsja wypełniają wolne przestrzenie warstwy rogowej naskórka tworząc barierę ochronną, która zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysychaniem, łuszczeniem się, pękaniem oraz powstawaniem zaczerwienienia. Wspomagają także fizjologiczne właściwości skóry, redukując jednocześnie nieprzyjemne uczucie swędzenia i ściągnięcia. Dzięki zawartości pirytionianu cynku i piroktonu olaminy, które charakteryzują się właściwościami mykostatycznymi, Zoxiderm 150 emulsja wspomaga również utrzymanie równowagi mikroflory skóry, reguluje proces złuszczania naskórka oraz działa przeciwłojotokowo.
Skład Emulsja przeciwłupieżowa do skóry głowy Zoxiderm 150
Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Caprylhydroxamic Acid, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-6, Tridecane, Zinc Pyrithione, Sodium Laneth-40 Maleate/Styrene Sulfonate Copolymer, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Piroctone Olamine, Ceteareth-25, Equisetum Arvense Extract, Sodium Benzoate, Panthenol, Hexamidine Diisethionate, Undecylenamide DEA.
Z łupieżem borykam się okresowo raz na kilka miesięcy, tak więc nie jest to jakiś notoryczny, często powracający problem w moim przypadku. Na przestrzeni lat stosowałam różnego rodzaju przeciwłupieżowe kosmetyki oraz wyroby medyczne z różnym, często marnym skutkiem. Do momentu, w którym narzeczony kupił ten zestaw dla siebie i ja także w potrzebie spróbowałam :).
Aplikacja jest bardzo prosta i początkowo u mnie wygląda mniej więcej tak, że po szampon sięgam co 2-3 dni. Aplikuję na całe włosy, spieniam i czekam 3-4 minuty, po czym spłukuję. Następnie sięgam po emulsję, którą należy nakładać na czyste włosy, rozprowadzić dokładnie, odczekać 5 minut, po czym spłukać letnią wodą bez żadnych detergentów. Nie sięgam po żadne maski, odżywki itp. a emulsja jest ostatnim krokiem w tym okresie mojej pielęgnacji włosów :).
Efekty pojawiają się po pierwszej aplikacji, choć oczywiście całkowicie nie niwelują problemu łupieżu, ale widocznie go zmniejszają. Mniej więcej po tygodniu, problem mam z głowy, a przez kolejne 2-3 tygodnie, raz w tygodniu profilaktycznie sięgam po taki zestaw :). W przypadku mojego narzeczonego, który włosy myje codziennie, łupież znika całkowicie po ok. 3 dniach, choć później także profilaktycznie raz w tygodniu sięga po szampon Pirolam oraz emulsję Zoxiderm.
Szampon Pirolam w połączeniu z emulsją Zoxiderm działa mocno łagodząco oraz nawilżająco. Bardzo dobrze radzi sobie z łupieżem, a także z suchą, podrażnioną skórą głowy. Szampon bardzo dobrze oczyszcza włosy oraz skórę, nie przesusza, regeneruje i ma całkiem fajny wpływ na włosy. Po aplikacji są miękkie, błyszczące i przyjemne w dotyku, choć nie wiem, czy to bardziej zasługa emulsji, czy szamponu - zawsze stosuję w parze :).
Jeśli spojrzycie na składy tych produktów i zwracacie na to mocno uwagę, to do naturalnych kosmetyków im daleko. Bardzo lubię i doceniam naturalne kosmetyki, ale w tego typu przypadkach ważniejsza jest dla mnie skuteczność, której oboje nie osiągaliśmy innymi kosmetykami :). Dla mnie jest to bardzo skuteczny zestaw, po który polecam sięgnąć każdej osobie, która boryka się zarówno z częstymi nawrotami łupieżu, jak i rzadkimi, okresowymi. Za taki zestaw w aptekach zapłacicie ok. 50 zł, jednak ma długą datę, więc część z pewnością zostanie Wam na przyszłość :).
Borykacie się okresowo z łupieżem? Jak sobie radzicie? Znacie któryś z tych produktów? :)
Miłego dnia!
Ja na szczęście nie mam problemu z łupieżem odkąd zmieniłam szampon :)
OdpowiedzUsuńW takim razie zestaw nie dla Ciebie 🙂
UsuńZnam z reklam, ale kuszą :)
OdpowiedzUsuńStosowałam pirolam, ale w ogóle mi nie pomógł :( po jakimś czasie miałam wrażenie, że od niego swędzi mnie skóra głowy
OdpowiedzUsuńTo nie dobrze, u mnie jak i u Mojego Ukochanego to połączenie daje efekty, może u Ciebie by się tez sprawdziło.
UsuńKojarzę je:)
OdpowiedzUsuńNa szczęście odpukać nie pamiętam, kiedy miałam, mimo częstego noszenia czapki czy kapelusza :D
OdpowiedzUsuńTo świetnie, dobrze ze problem Cie nie dotyczy 🙂
Usuńmój brat używał tego szamponu kiedyś i nawet sobie chwalił:)
OdpowiedzUsuńJa nigdy nie miałam łupieżu i mam nadzieję, że mnie nie nawiedzi.
OdpowiedzUsuńOby chociaż z niego taki gagatek, ze nigdy nie wiadomo 🙂
UsuńJa z łupieżem borykam się odkąd pamiętam. Żadne środki nie pomagają, a nawet podczas konsultacji u lekarza, dowiedziałam się, że 'taka moja natura i zamiast mieć dużo wyprysków na twarzy, to mam ich minimalną ilośc, ale za to dużo łupieżu'. Chyba muszę poszukać innego specjalisty. ;)
OdpowiedzUsuńMoże spróbuj ten zestaw, najlepiej sprawdzić u kilku specjalistów czy faktycznie tak jest jak mówi ten pierwszy. Bo wiadomo jak to z nimi czasami bywa. 🙂
Usuńja nie mam takiego problemu, ale dobrze wiedzieć, że są takie produkty:)
OdpowiedzUsuńJak na razie odpukać łupieżu nie posiadam
OdpowiedzUsuńI oby nigdy nie zagościł u Ciebie 🙂
UsuńJa na szczęście nie mam problemu z łupieżem :)
OdpowiedzUsuńOdpukać, nie mam problemów z łupieżem. Super, że udało Ci się znaleźć tak skuteczny zestaw :)
OdpowiedzUsuńTeraz wiadomo do czego sięgać 🙂
UsuńNaszczescie nigdy łupieżu nie miałam, ale świetnie, że piszesz o takich sprawach i produktach do tego .
OdpowiedzUsuńMam nadzieje ze moj post komuś się przyda, kto boryka się z tym gagatkiem 🙂
Usuńzapisuje to cos dla mnie
OdpowiedzUsuńW takim razie polecam wypróbować. 🙂
UsuńNa szczęście nie mam problemu z łupieżem i oby tak zostało :)
OdpowiedzUsuńZnam jedynie z reklam ,nigdy nie stosowałam bo nie miałam łupieżu i oby tak zostało ale lepiej wiedzieć o takich produktach ☺
OdpowiedzUsuńPozdrawiam
Mi na łupież służy Zoxin Med. Pomaga po dwóch, maks trzech myciach i to na dłuższy czas :)
OdpowiedzUsuńWarto zaoamietac, na razie nie mam tego problemu☺
OdpowiedzUsuńSzampony przeciwłupieżowe co jakiś czas są u mnie koniecznością. Ten Szampon Pirolam mógłby się u mnie sprawdzić.
OdpowiedzUsuń