Do podstawowych kosmetyków przeznaczonych do włosów poza odżywką, zdecydowanie można zaliczyć szampon. Znalezienie odpowiedniego, który będzie aktualnie odpowiadał naszym potrzebom, bywa trudne. Trico Botanica oferuje nam całą gamę kosmetyków do włosów i dzisiaj pokażę Wam jeden z nich - Szampon Trico Botanica Kontrola Sebum. Jak sobie poradził? :)
Szampon Trico Botanica Kontrola Sebum
O marce Trico Botanica nieco wcześniej słyszałam, jednak nie miałam okazji sprawdzić działania którejkolwiek z dostępnych serii. Trico Botanica są włoskimi kosmetykami i według informacji producenta jest w nich do 98% składników pochodzenia naturalnego. Choć moim zdaniem może to być lekko naciągane :).
Zdecydowałam się na szampon Kontrola Sebum, uznając, że akurat takie działanie w tamtym czasie by mi się przydało. Producent nie obiecuje zbyt wiele. Szampon ma regulować wydzielanie sebum, delikatnie oczyszczać oraz zapewnić blask włosom. Całkiem oszczędne obietnice, choć wolę takie, przynajmniej jest realistycznie :).
Szampon oczyszcza włosy i skórę głowy z nadmiaru sebum. Nadaje włosom jedwabistość i blask. Dzięki zawartości ekstraktów roślinnych: z szałwii lekarskiej, z korzenia łopianu większego oraz olejków eterycznych i mentolu polecany szczególnie do włosów przetłuszczających się i zanieczyszczonych.
Skład Szampon Trico Botanica Kontrola Sebum
Aqua, Sodium Coceth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Magnesium Laureth Sulfate, Citric Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Peg 40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-glucoside,peg-18 Glyceryl Oleate/cocoate, Arctium Lappa Root Extract, Menthol, Mentha Piperita Herb Oil, Citrus Aurantium Amara Peel Oil, Limonene, Polyquaternium 7, Laureth-2, Salvia Officinalis Leaf Extract, Disodium Edta, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Phenoxyethanol, Disodium Phosphate, Pyridoxine Hcl, Niacinamide, Potassium Sorbate, Panthenol, Hydrolyzed Yeast Protein, Threonine, Allantoin, Methylchloroisothiazolinone, Biotin, Methylisothiazolinone, Parfum.
❤ Ekstrakt z szałwii lekarskiej, bogaty w witaminy, minerały, flawonoidy i fitosterole, posiada właściwości przeciwzapalne, reguluje wydzielanie łoju i stymuluje porost włosów.
❤ Ekstrakt z korzenia łopianu większego reguluje wydzielanie sebum, posiada silne działanie dezynfekujące i ściągające. Hamuje rozwój bakterii, wirusów i grzybów.
❤ Olejek rozmarynowy działa antyseptyczne, pobudza krążenie skóry i wzrost włosów.
❤ Olejek mięty pieprzowej dzięki zawartości mentolu daje uczucie ulgi i odświeżenia.
❤ Olejek z gorzkiej pomarańczy działa bakteriobójcze, dzięki zawartości witaminy P uszczelnia ścianki naczyń włosowatych.
❤ Witamina B3 stymuluje syntezę kolagenu, poprawia nawilżenie, wzmacnia barierę lipidową skóry, działa silnie antyoksydacyjnie, leczniczo i przeciwzapalnie.
❤ Prowitamina B5 silnie nawilża, regeneruje skórę i działa przeciwzapalnie. Wzmacnia włosy i pobudza ich wzrost. Ponadto uodparnia skórę i włosy na działanie czynników zewnętrznych.
❤ Hydrolizowany wyciąg z drożdży utrzymuje wodę w naskórku, dzięki czemu go nawilża. Alantoina łagodzi podrażnienia, wspomaga proces regeneracji i odbudowy naskórka oraz proces gojenia się ran. Działa silnie nawilżająco i przeciwzapalnie.
❤ Menthol ma właściwości znieczulające, antyseptyczne, odkażające, odświeżające i chłodzące.
Szampon Trico Botanica zamknięty został w plastikowej, ciemnej butelce ze standardowym aplikatorem. Nic nadzwyczajnego, aczkolwiek wizualnie wygląda ładnie :). Konsystencja szamponu jest nieco zaskakująca, lekko gęsta, przypominająca bardziej gęsty żel niż klasyczny szampon.
W zapachu czuć mocno menthol. Jest to całkiem intensywny zapach, który utrzymuje się przez jakiś czas na włosach. Nie jest to najprzyjemniej pachnący szampon, jaki miałam, choć tragedii też nie ma :).
Mimo swojej lekko galaretowatej konsystencji bardzo dobrze i łatwo rozprowadza się na włosach i bardzo intensywnie się pieni. Szampon według producenta ma zapewniać delikatne oczyszczanie włosów oraz skóry i, mimo że w dużej mierze opiera się na całkiem mocnym detergencie, moim zdaniem można go określić delikatnym szamponem. Przynajmniej takie odczucia miałam :).
Praktycznie od razu po aplikacji czuć mocny chłód mentholu, który towarzyszy jeszcze przez jakiś czas po spłukaniu. Mam wrażenie, że jest go tu trochę za dużo i gdy chwilę przytrzymałam szampon, zwyczajnie było mi nieco zimno w głowę :P. Ciężko mi w zasadzie ocenić jego działanie. Z jednej strony bardzo dobrze oczyszczał skórę głowy oraz włosy z codziennych zabrudzeń oraz np. odżywek z silikonami, a także pozostawiał fajne w dotyku, błyszczące włosy. Jedno zastrzeżenie, nie zauważyłam podstawowego działania, dla którego go kupiłam - regulacja wydzielania sebum. Na tym polu nie dostrzegłam kompletnie nic i to sprawia, że szampon Trico Botanica nie podbił mojej pielęgnacji :).
Nie jest to zły szampon, całkiem fajnie sobie radził w takiej codziennej pielęgnacji, ale oczekiwałam od niego czegoś innego, a tego nie otrzymałam. Ciężko więc jakoś wybitnie pozytywnie go ocenić, aczkolwiek poza tym, nie zawiódł mnie. Myślę, że jeszcze sprawdzę jakąś inną serię Trico Botanica do włosów. Znaleźć go możecie w drogeriach stacjonarnych oraz internetowych w cenie ok. 39 zł / 250 ml.
Znacie kosmetyki do włosów Trico Botanica? Ciekawa jestem, jak je oceniacie, co o nich myślicie i czy macie jakieś doświadczenia z nimi? :)
Miłego dnia!
Hmm chyba się nie skuszę. Jakoś nie czuję się przekonana do tego szamponu.
OdpowiedzUsuńChętnie wypróbuję ten szampon na swoich włosach ;)
OdpowiedzUsuńnie znam tych szamponów, ciekawa jestem jak by się u mnie sprawdził:)
OdpowiedzUsuńnie bardzo mnie korci ów gagatek. Skoro i tak szału nie robi
OdpowiedzUsuńwnioskuję że szału nie ma, sprawdza się - to dobrze.
OdpowiedzUsuńNiestety nie znam. Teraz ścielam włosy, więc muszę trochę więcej o nie dbać i być moze przetestuje :)
OdpowiedzUsuńMiałam z tej marki dwa szampony i były fajne, ale nie na tyle, żebym do nich wracała. :)
OdpowiedzUsuńKompletnie nie znam tej marki 😀
OdpowiedzUsuńNie znam tego.
OdpowiedzUsuń