czwartek, listopada 03, 2022
6 pomysłów jak stosować hydrolaty w pielęgnacji - Hydrolat ogórkowy Oleiq
Naturalne hydrolaty, choć cieszą się rosnącą popularnością, wciąż mam wrażenie, że przez wiele osób są niedoceniane. Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego warto stosować hydrolaty? Jaki hydrolat wybrać do cery tłustej, mieszanej bądź suchej? Mam dzisiaj dla Was Hydrolat ogórkowy Oleiq i poza jego właściwościami i przeznaczeniem podpowiem Wam 6 pomysłów jak wykorzystać hydrolat w pielęgnacji :).
6 pomysłów jak stosować hydrolaty w pielęgnacji - Hydrolat ogórkowy Oleiq
Naturalne wody kwiatowe szeroko znane jako hydrolaty roślinne obecne są w mojej pielęgnacji zarówno twarzy, jak i włosów od dobrych kilku lat. Nie zliczę opakowań, które przez ten czas zużyłam, ani rodzai, które udało mi się poznać. Uwierzcie, byłoby tego sporo, a o części z nich możecie przeczytać na blogu :). Oczywiście mam swoje ulubione, do których wracam, ale też nie omijam tych dla mnie nowych. Hydrolat ogórkowy miałam okazję stosować już parokrotnie i znajdując go w Pure Beauty Collect Memories ucieszyłam się, tym bardziej że akurat potrzebny był mi produkt tego typu :).
Oleiq jest kolejną marką producenta Sylveco, którego każda z Was z pewnością doskonale zna i niejednokrotnie korzystała z ich kosmetyków :). Hydrolat ogórek jest więc polskim, naturalnym kosmetykiem pochodzącym z ekologicznych upraw z certyfikatem. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o odpowiednim opakowaniu. Oleiq do swoich hydrolatów używa nieprzezroczystych, szklanych opakowań, które poza funkcją estetyczną i funkcjonalną zabezpieczają też zawartość przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi np. promienie słoneczne.
Hydrolaty to inaczej wodne wyciągi kwiatowe. Zachowują substancje aktywne roślin, z których zostały pozyskane, stanowiąc wielozadaniowe produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.
Hydrolaty poniekąd można uważać za produkty wielofunkcyjne i wielozadaniowe, które zdecydowanie warto mieć pod ręką. Choć wydawałoby się, że jest to jedynie naturalny zamiennik klasycznych toników, to ich zastosowanie i wpływ na naszą cerę oraz włosy jest dużo większe. Wszystko zależy od tego, po jaki hydrolat sięgnięcie oraz jak go użyjecie :)
Możliwości jest naprawdę sporo. Hydrolat Ogórek przeznaczony jest do każdego typu cery bez względu na jej stan. Wspomoże zarówno cerę suchą, tłustą, trądzikową, jak i naczynkową i wrażliwą. Jest to jeden z tych hydrolatów, któremu nie przypisuje się konkretnej cery, dla której jest polecany. Korzystać z jego dobroci może więc każda z Was! :)
Aloe Barbadensis Leaf Water, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.
Podstawowe zastosowanie hydrolatów jest dosyć proste - w dużym skrócie jest to naturalny zamiennik toniku do twarzy. Przywróci naturalne pH skóry zaburzone procesem oczyszczania cery, wspomoże oczyszczanie, zmiękczy oraz przygotuję skórę do dalszych zabiegów. To takie podstawowe działanie większości hydrolatów. Jednak hydrolat ogórkowy ma też inne właściwości :). Jest to produkt nawilżający, wygładzający oraz rozjaśniający skórę. Zmniejsza także zaczerwienienia skóry, reguluje wydzielanie sebum, a stosowany na włosy zapewni im nawilżenie. Oczywiście nie jest to cudowny produkt, który w pojedynkę rozwiąże wszystkie problemy i zapewni pełną pielęgnację skóry twarzy :). Pamiętajcie iż hydrolaty nie są tak intensywne w działaniu jak krem czy serum, a więc mimo działania, jakie wykazuje, należy traktować je jako wspomaganie. Sam hydrolat np. nie nawilży Wam skóry na odpowiednim poziomie, a jedynie wspomoże ten proces :).
Jak stosować hydrolat w pielęgnacji skóry?
Wody kwiatowe są produktami wielofunkcyjnymi, które możemy wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Tyczy się to praktycznie wszystkich rodzai hydrolatów i ogórek nie jest tutaj wyjątkiem :). Podrzucę Wam więc moich 6 sposobów na wykorzystanie hydrolatów w codziennej pielęgnacji.
❤ Tonik do twarzy - najbardziej powszechne zastosowanie hydrolatów wspomagające oczyszczanie, wyrównuje pH skóry, a także przygotuje skórę do dalszych etapów pielęgnacji.
❤ Kompres na powieki - naturalne hydrolaty mogą świetnie sprawdzić się w roli kompresu na powieki wpływającymi na cienie pod oczami.
❤ Płyn micelarny - hydrolat sprawdzi się w myciu i oczyszczaniu cery, choć oczywiście nie z każdą kolorówką sobie poradzi. Tutaj należy więc traktować go jako dodatek i stosować na resztki po demakijażu.
❤ Maseczka z hydrolatu - sięgając po suche płaty z włókniny bądź skompresowane maseczki wystarczy nasączyć je hydrolatem i zastosować jako domową maseczkę. W zależności od wybranego hydrolatu może to być łagodzenie podrażnień, nawilżenie skóry ale także odświeżenie czy zmniejszenie opuchlizny.
❤ Podkład po olej - jeśli kiedyś próbowałyście stosować samodzielnie naturalne oleje w pielęgnacji cery, z pewnością poznałyscie problem długiego wchłaniania oraz tłustej powłoki, jaka pozostała na skórze. Hydrolat zaaplikowany na skórę przed olejem sprawi że olej lepiej i szybciej się wchłonie. Dodatkowo łatwiej go będzie rozprowadzać i zapewni dodatkowe działanie ze względu na swoje właściwości. Stosowany w takiej formie może być także na włosy :).
❤ Mgiełka do ciała i włosów - zdecydowanie mój ulubiony sposób wykorzystania hydrolatów w upalne lato. Genialnie odświeżają i chłodzą w upalne dni, szczególnie w domu, trzymane w lodówce dają mega ukojenie, a dodatkowo nawilżają skórę oraz włosy.
Jeśli macie ochotę bliżej poznać właściwości, działanie o raz zastosowanie hydrolatów bądź zastanawiałyście się, jaki hydrolat wybrać do swojej cery, odsyłam Was niżej do wpisu gdzie znajdziecie odpowiedzi na te pytania :)
Ciekawa jestem, czy i jak wykorzystujecie hydrolaty w swojej codziennej pielęgnacji? Macie jakiś swój ulubiony? :)
Bardzo przydatny post, hydrolat zawsze znajdzie zastosowanie. Ja bardzo lubię różany :)
OdpowiedzUsuńUwielbiam ten hydrolat :)
OdpowiedzUsuńJa używam hydrolatu w formie toniku głównie 😀
OdpowiedzUsuńCiekawy produkt
OdpowiedzUsuńSporo zastosowań, warto mieć hydrolaty w swojej kosmetyczce.
OdpowiedzUsuńja uwielbiam hydrolaty:) ale mają one specyficzne zapachy to trzeba przyznać;p
OdpowiedzUsuńNiby takie dojrzałe Myszy, a dopiero teraz dowiedzieliśmy się, czym są hydrolaty. Dziękujemy, pomyszkujemy :)
OdpowiedzUsuńUwielbiam hydrolaty i to je głównie stosuje w pielęgnacji właściwie od lat. Moje ulubione zastosowanie to tonik. Sprawdza się to bardzo dobrze pod wszelkiego rodzaju olejowe produkty, które czasem stosuję w roli serum. Faktycznie lepiej się rozprowadzają i szybciej wchłaniają :)
OdpowiedzUsuń