Naturalne hydrolaty roślinne są świetnymi, wielofunkcyjnymi kosmetykami, które w codziennej pielęgnacji skóry stosować można na wiele sposobów. Od kilku lat stosuję hydrolaty prawie codziennie i mam swoje ulubione, które najlepiej się u mnie sprawdzają. Nie znaczy to jednak, że nie sięgam po nowe - tym razem jest to Hydrolat Aloesowy Oleiq. Zobaczcie, jak działa i czy warto włączyć go do swojej pielęgnacji!
OLEIQ Hydrolat aloes
Hydrolaty mają świetny wpływ na naszą cerę, a ich wielofunkcyjne działanie i uniwersalność sprawiają, że są to jedne z moich ulubionych, naturalnych kosmetyków wspomagających codzienną pielęgnację skóry. Hydrolaty przede wszystkim przywracają pH skóry po oczyszczaniu, kiedy przy użyciu mocnych kosmetyków oczyszczających zaburzamy naturalne pH oraz barierę hydrolipidową skóry. Są więc ważnym etapem pielęgnacji i spokojnie mogą zastąpić toniki. Ponadto mają wiele właściwości zależnych od konkretnego rodzaju. Tym razem pokażę Wam hydrolat Aloesowy Oleiq, a więc skupimy się nieco bardziej na jego działaniu i właściwościach :).
Naturalny hydrolaty roślinne stosuję od 4-5 lat regularnie, zmieniając jedynie ich rodzaj. Mimo to moimi ulubionymi są hydrolaty lawendowe, neroli oraz różany, choć przy tym ostatnim trzeba uważać, gdyż jest zdecydowanie najpopularniejszym hydrolatem i niestety, ale niektórzy producenci nieco oszukują ze składem. Jeśli ciekawi Was ogólnie tematyka hydrolatów, jaki wybrać do swojej cery, jak działają, jak powstają itp. zostawię Wam na dole link, do obszernego postu, na temat hydrolatów.
Co to jest hydrolat aloesowy?
Hydrolat aloesowy, jak praktycznie każdy hydrolat jest produktem ubocznym, procesu destylacji parą wodną kwiatów bądź innych części roślin. Jest to etap produkcji olejków eterycznych, a hydrolat, inaczej woda kwiatowa jest właśnie wodą pozostałą z tego procesu. Zawiera rozpuszczalne w wodzie części materiału roślinnego oraz śladowe ilości cennego olejku. W przypadku hydrolatu aloesowego powstaje on z destylacji liści, a wysoka zawartość składników aktywnych sprawia, że hydrolat aloesowy jest jednym z topowych kosmetyków w swojej kategorii.
Aloe Barbadensis Leaf Water, Sodium Levulinate, Sodium Anisate
OLEIQ Hydrolat aloes ma bardzo prosty skład, taki, jaki powinien mieć dobry, prosty, naturalny hydrolat. Mamy więc tutaj wodę roślinną oraz konserwant, który zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Hydrolaty w dużej mierze składają się z wody, a więc nie są to zbyt trwałe formuły, które w niektórych przypadkach wymagają zastosowania konserwantów.
Hydrolat aloesowy Oleiq stosowany może być przez wszystkich, bez względu na rodzaj cery, choć pamiętajcie, że jest to produkt naturalny, roślinny i jeśli aloes bądź inna roślina źle wpływa na Waszą skórę, hydrolaty także będą tak działać :). Szczególnie powinny go docenić osoby z cerą trądzikową, podrażnioną, tłustą oraz suchą.
Jeden z najpopularniejszych składników kosmetycznych o działaniu pielęgnacyjnym, znany od tysięcy lat. Aloes jest cennym źródłem wielu składników aktywnych, przez co znajduje zastosowanie we wszystkich typach preparatów kosmetycznych. Hydrolat aloesowy wygładza, intensywnie nawilża i ujędrnia skórę. Pomaga w walce z cellulitem. Dzięki obecności kwasu salicylowego w składzie aloesu, działa normalizująco na pracę gruczołów łojowych. Aloes stosowany w pielęgnacji włosów odżywia je, wzmacnia cebulki i zmniejsza łojotok skóry głowy.
Jak stosować hydrolat aloesowy? Kiedy stosować hydrolat do twarzy?
Jeśli zastanawiacie się, jak stosować hydrolat aloesowy oraz kiedy, to jest to dosyć prosta sprawa. Hydrolatem zastąpić możemy klasyczny tonik do twarzy. Stosujemy go więc po oczyszczaniu skóry, a przed aplikacją serum, boostera czy kremu. Nie zmywamy ich ze skóry, a po wchłonięciu nakładamy kolejne kosmetyki. Hydrolat jest więc swego rodzaju łącznikiem pomiędzy etapem oczyszczania, a pielęgnacją skóry.
W upalne lato możecie także stosować hydrolaty w roli mgiełek odświeżających i chłodzących - sprawdzałam wielokrotnie i polecam :). Tak naprawdę hydrolaty są uniwersalnymi produktami, które można stosować kiedy i ile się chce. Tworząc domowe maseczki np. z glinki, wodę możecie zastąpić właśnie hydrolatem, aby podkręcić działanie :). Zresztą ich zastosowanie jest bardzo szerokie i kilka pomysłów zostawię Wam w linku poniżej na przykładzie hydrolatu ogórkowego.
ZOBACZ : ❤ 6 pomysłów jak stosować hydrolaty w pielęgnacji - Hydrolat ogórkowy Oleiq
OLEIQ Hydrolat aloes ze względu na swoje szerokie właściwości, uniwersalne zastosowanie i dobre działanie oceniam bardzo wysoko. Bez wątpienia dołączy do moich trzech ulubionych hydrolatów i nie raz się jeszcze spotkamy. Jeśli lubicie naturalne wody kwiatowe, a nie miałyście okazji poznać aloesowej, zdecydowanie polecam, zresztą jeśli nie stosowałyście jeszcze hydrolatów, aloesowy będzie dobry, na początek przygody :). Znajdziecie go w drogeriach i sklepach internetowych w cenie ok 25 zł / 100 ml.
Stosujecie hydrolaty w swojej pielęgnacji? Jaki jest Wasz ulubiony hydrolat? :)
Miłego dnia!
Muszę polecić ten hydrolat mojej siostrze. Powinna być zadowolona.
OdpowiedzUsuńTego jeszcze nie miałam, ale stosowałam już Hydrolat z ogórka i róży damasceńskiej i ten ostatni bardzo mnie zauroczył 😀
OdpowiedzUsuń